TELEFON: 0 326 614 02 50
AnasayfaHaberlerKobilerin Finansman Sorunlarını Gidermek İçin TOBB Nefes Kredisi

Kobilerin Finansman Sorunlarını Gidermek İçin TOBB Nefes Kredisi

Kobilerin Finansman Sorunlarını Gidermek İçin TOBB Nefes Kredisi

Ülkemiz ekonomisinde önemli yer tutan KOBİ’lerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere, “TOBB NEFES KREDİSİ” adı altında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Denizbank A.Ş. ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında protokol imzalanmıştır.

Proje kapsamında İskenderun Ticaret Borsası’nın da sağladığı kaynak tahsisi ile Borsa üyelerinin kullanımı için 22.6 Milyon TL. kredi hacmi oluşturulmuştur. Bu kapsamda;

– Nefes Kredisine başvurular 12 Aralık 2016 Pazartesi günü başlamış olup, Borsamız üyesi KOBİ’lerin Nefes Kredisine başvurabilmeleri için öncelikle Borsamızdan “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir” ibareli Faaliyet Belgesini almaları gerekmektedir (bu belge olmadan banka talep kabul etmeyecektir). Daha sonra Ziraat Bankası veya Denizbank’ın herhangi bir şubesine giderek bankanın talep edeceği kredi evrakları ile söz konusu krediye müracaat edebileceklerdir.
– Kredi, 12 ay vade üzerinden ve aylık eşit taksitler halinde kullandırılacak olup, vadenin uzatılması veya kısaltılması mümkün olmayacaktır.
– Kredinin brüt faiz oranı aylık %0,825 yıllık %9,90’dır.
– Kredi azami limiti (grup iştirakleri dâhil) 150.000 TL.’dir.
– Bankalar tarafından masraf olarak talep edilecek 250 TL ve Hazine Müsteşarlığının talep edeceği kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf ve komisyon talep edilmeyecektir.
– Tüm kredi başvuru ve kullanım süreci ilgili bankalar tarafından yürütülecektir.
– Kredi değerlendirme sürecinde Borsamızın kredi onayına ilişkin herhangi bir etkisi ve referans olma durumu olmayacaktır.

Söz konusu kampanyanın Ülkemize ve üyelerimize hayırlı olmasını dileriz.

Paylaş: